Napísali ste

10.08.2009
Kategória: Svet Fiat Napísali ste

Zraz FBBK - Session ´09

V kalendári akcií sme vás pred časom upozorňovali na celoslovenský zraz Bravákov a Bravičiek. Jeden z členov klubu nám o stretnutí napísal ...

Viac informácií

FBBK Session '09 sa konalo v autokempingu Mária v obci Veľaty v dňoch 24.07. - 26.07.2009. Na rozdiel od predchádzajúcich zrazov, ešte s názvami "Masívne stretnutie", ktoré boli skôr o autách, tuningu a pýšením sa svojim autíčkom, bol tento úplne o niečom inom. Fiat Bravo-Brava Klub je síce automobilový klub, ale ako to už v živote chodí, nie každý bude mať navždy svojho miláčika Fiata a preto sa aj tohtoročný zraz niesol v duchu skvelej ľudskej atmosféry, zábavy pri grile, či ohníku, alebo mini futbalovom zápase. Skoro každý, kto sa dostavil, neprišiel sám. V autách sa na sedadlách spolujazdca usmievali manželky, priateľky, alebo aj rodinný príslušníci, čo určite ešte väčmi prispelo k dobrej atmosfére nášho zrazu.

Piatkový večer bol v znamení zoznamovania a grilovania, ktoré mal na starosti chudák náš pokladník Tomáš. Celý večer prestál pri grile a poslušne obsluhoval každého, kto sa pristavil. Vďaka výkonnej aparatúre, umelému osvetleniu a výbornému kolektívu sa celý večer pretiahol neskoro do noci.
Sobotňajšie ráno sme po raňajkách a rannej kávičke začali mierne oficiálne vyzbieraním financií a vyplatením ubytovania. Po týchto formalitkách sme sa aj my, organizátori, mohli pripojiť k zvyšku osadenstva. Plánovanú spanilú jazdu sme vzhľadom na pokročilý čas operatívne presunuli na nedeľu a získali sme tak maximum času na aktivity v autokempingu. Počas soboty sme si užili ako bazén, tak aj futbalový zápas. Okolo piatej večer sa niektorí z nás pobrali pripravovať klubový guláš. Preniesli sme celú aparatúru, doniesli ingrediencie a prípravy sa opať chytil náš pokladník Tomáš. Čo čert nechcel, pri krájaní cibule utrpel úraz a prípravy sa musel chtiac, nechtiac ujať samotný boss klubu Jarko. Celá príprava prebiehala pod veselou nôtou a postupne sa k nám pridali všetci zúčastnení. Ani sobotňajšia noc sa neskončila skôr ako o polnoci, no keď už bolo ľudí a gulášu pomenej, začali sme sa pomaličky poberať všetci.

V nedeľu sme sa ako kolóna presunuli z Veľat na letisko blízko Košíc, čo bola vlastne naša spanilá jazda. Na spomínanom letisku si každý, kto mal chuť, mohol zazávodiť s ostatnými a vyhrať niektorú z pripravených cien. Taktiež sme vyhlásili výsledky našej fotografickej súťaže a odovzdali ceny zúčasteným výhercom. Následne sa z letiska jedna skupina pobrala rovno domov a zbytok sa vydal na cestu do Košíc. V Košiciach sme si ešte dali výdatný obed, rýchlu prehliadku historického centra a tým sme celé FBBK Session '09 ukončili.

Ďakujeme Fiatu za vecné ceny a už teraz sa tešíme na ďalšie Session.

Autor: Stanislav Majláth

Fotogaléria zo stretnutia nájdete tu.

8 Komentárov
86724136111 01.12.2017 10:23
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/
86936926921 01.12.2017 10:04
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/
88568225395 30.11.2017 20:00
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/
88412118392 30.11.2017 19:46
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/
81694486156 30.11.2017 15:00
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/
81392262488 30.11.2017 14:55
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/
87753598741 30.11.2017 14:45
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/
86986543531 30.11.2017 14:30
http://price-of-levitra-20mg.mobi/ - price-of-levitra-20mg.mobi.ankor buyventolin-online.mobi.ankor http://buylevitrageneric.mobi/

Pridať nový komentár* Povinné položky
13.07.2009

5. česko-slovenský zraz Grande Punto Fans

V kalendári akcií sme Vás upozorňovali na 5. česko-slovenský zraz GP FANS, ktorý sa konal v dňoch 29.05.-31.05 2009 v českej Rozkoši. Jeden z účastníkov, Ing. Dušan Typlt, nám teraz napísal, ako celé stretnutie prebiehalo.

Viac informácií

Zraz Fiatov Grande Punto prebehol v dňoch 29.-31.5.2009 v kempe na Rozkoši pri Českej Skalici. Vzhľadom k tomu, že počet majiteľov (fanúšikov) Fiatu Grande Punto neustále narastá, bola aj účasť na 5. česko-slovenskom zraze rekordná - 23 kúskov nádherných Grandepunt. Zišlo sa 20 členov GP FANS z Čiech a 3 zo Slovenska (za čo im patrí vďaka).

Stretnutie všetci využili k prebraniu radostí aj niektorých nedostatkov svojich Grande Punt. Niektorí sa pochválili rôznymi vylepšeniami a záujemcom boli rozdané klubové tričká a samolepky GP FANS. V sobotné popoludnie sme všetci s nadšením očakávali príjazd Grandepunta Abarth, ktoré si zabezpečil jeden z členov GP FANS iba týždeň pred zrazom. Poobede sme všetci vyrazili na malú spanilú jazdu cez Českú Skalicu na neďaleké poľné letisko, kde sa záujemcovia zviezli už so spomínaným Abarthom a niektorí si spolu zašprintovali na letiskovej dráhe. Zraz GP FANS sa vydaril, len nás už po druhý krát zradilo počasie - snáď tú smolu už na nasledujúcom zraze pretrhneme.

Grande Punto Fans (GP FANS) je klub českých, moravských, sliezskych a slovenských majiteľov vozidiel Fiat Grande Punto, ktorí neberú svoje autíčko len ako prostriedok k doprave z bodu A do bodu B, ale berú ho ako svojho miláčika a koníčka. GP FANS je „voľný spolok fanúšikov", ktorí sa na fóre delia s ostatnými o svoje poznatky z oblasti prevádzky, dostupnosti doplnkov, prípadne i tuningu Grande Punta a stretávajú sa na zrazoch GP FANS, či už česko-slovenských, alebo i regionálnych.

Autor: Ing. Dušan Typlt

Komentáre

Pridať nový komentár* Povinné položky
08.07.2009

7. stretnutie Fiat Multipla klubu ČR vo Věšíně

Predseda klubu Fiat Multipla, Václav Burger, píše o priebehu 7. stretnutia vozidiel Fiat Multipla, ktoré sa konalo od 12. do 14.06. 2009 vo Věšíně pri Rožmitálu pod Třemšínem.

Viac informácií

Vzhľadom k tomu, že sa naša rodina Multipláčkov stále rozrastá, bola účasť na tomto stretnutí rekordná. Na stretnutie bolo prihlásených 73 majiteľov Multipiel. Na stretnutí ste mohli vidieť všetky tri generácie Fiat Multipla a dokonca sa dostavili naši členovia zo Slovenska.

Teda všetko od začiatku:
Väčšina ostatných účastníkov prišla z rôznych kútov našej republiky aj iných krajín podľa vlastných možností a tiež vzdialenosti až v piatok či v sobotu. Hneď po príchode každá posádka dostala potrebné inštrukcie a privítaciu tašku, v ktorej pochopiteľne nemohlo chýbať veľké množstvo vecí od našich partnerov.
Po ubytovaní a rozhliadnutí sa mal každý možnosť posedieť na terase s výhľadom na perfektne zaparkované Multiplinky a dýchať svieži vzduch Brdských lesov. Sedelo sa a odpočívalo do neskorých nočných hodín pri počúvaní príjemnej hudby. Škoda len občasného dažďu a chladného počasia.
V sobotu ráno všetkých privítalo teplo a slniečko s modrou oblohou bez mráčikov. Na programe bola aj rozcvička medzi chatkami, ale tú sme nakoniec nahradili budíčkom - sirénou. Všetci vyskočili ako rybičky. Raňajky už boli prichystané a o chvíľu prišlo na rad oficiálne zahájenie.
Po zoznámení sa s programom všetci vyrážame na spanilú jazdu do Rožmitálu pod Třemšínem. Radenie všetkých autíčiek bolo ako nacvičené a netrvalo dlho a všetci už sú na ceste. Kto nezažil pocit z jazdy tak veľkej „mašinky" Multiniek nemôže pochopiť náš zážitok. Po návrate z tejto jazdy začíname súťažiť v areáli rekreačného strediska. Pripravené sú súťaže pre malých i veľkých, ale aj diagnostika našich miláčikov, či nie sú choručký.
Súťažná disciplína „Vajciahody" sa tešila veľkému záujmu divákov a hod pneumatikou nakoniec neprilákal len svalovcov, ale aj naše krehké pohlavie. V inej časti kempu súťažili detičky vo vymaľovávaní omaľovávaniek, dospeláci zase riešili vedomostný kvíz. Veľkej pozornosti sa tešilo ťahanie ľudskou silou Fiatu Fiorino. Súťaž prilákala svalovcov, ocinkov s deťmi a tiež ženské dvojice. Všetkým sme mohutne fandili. Za spolupráce Fiatu ČR a NH Caru nám boli predstavené aj iné vozidlá koncernu Fiat a Alfa Romeo.
Nasledoval štart orientačne poznávacieho výletu po okolí. Pomocou šípkového navigátora posádky hľadali stanoviská, na ktorých museli plniť zaujímavé úlohy. Na večer bol plánovaný teplovzdušný balón, ktorý mal voziť detičky pre a dole, ale bohužiaľ vďaka veternému počasiu sa tento bod programu musel vyradiť. Možno to vyjde nabudúce. Uvidíme.
Pomaličky už prichádza večer a na grile sa pripravujú dvaja moriaci. Medzitým, než sa zotmie, máme pre malé deti pripraveného bobríka odvahy v okolí rekreačného strediska. Deti s rodičmi prechádzajú trasou, ktorú lemujú sviečky a prichádzajú k rôznym rozprávkovým bytostiam. Plnia úlohy a hovoria básničky. Ako čas plynie, prichádza aj tma, na ktorú čakajú staršie deti. Je pre ne pripravená nočná bojová hra, kde musia za pomoci buzoly nájsť trasu. Medzitým na terase panuje dobrá zábava pri príjemnej muzike.
Nedeľné ráno je nádherné slnečné a teplé. Počasie naozaj praje a ešte o pol ôsmej je v celom kempe pokoj. Nedá sa nič robiť, je pripravený ďalší program, a tak musíme všetkých povzbudiť. Moc sa z vyhriateho pelíška nikomu nechce, ale detičky sa tešia na dopoludňajší program, ktorý je venovaný práve im.
Po raňajkách vytvoríme po celom areály stanovisko, prezlečieme sa do kostýmov a doobeda súťažíme. Chvíľku po dvanástej prichádza čas na vyhodnotenie súťaže, zhodnotenie tohto stretnutia a poďakovanie všetkým zúčastneným. Oficiálne program uzatvárame a ideme baliť. Našťastie je veľa ochotných ľudí, čo pomáhajú, a tak sme o chvíľku zbalení a vyrážame domov... Tak zase nabudúce.

Ďakujeme týmto všetkým partnerom a sponzorom, ale i jednotlivcom za ich podporu.

Fiat Multipla klub ČR je občianske neziskové združenie založené v auguste v roku 2006 a stále sa rozrastá. Cieľom klubu je zlúčiť majiteľov tohto zaujímavého auta, usporiadanie a podpora stretávanie vozidiel a majiteľov Multipiel, pomoc majiteľom pri údržbe a uchovanie týchto vozidiel pre budúcu generáciu, propagácia vozidla Fiat Multipla a automobilky Fiat v ČR a SK.
Oficiálny web:
http://www.multiplaklub.cz/
Radi medzi seba privítame ďalších pohodových ľudí a rodiny s deťmi, čo majú Fiat Muptiplu ako člena rodiny. Multiplu môžete buď milovať alebo nenávidieť. Fiat Multipla je láska na druhý pohľad, ale na celý život....

Autor: Václav Burger, predseda klubu

Komentáre

Pridať nový komentár* Povinné položky
<
>